Archív: OSUDová POHODA

OSUDová POHODA "no.45"


Vysielané: 25. 10. 2017

Prehrať reláciu z archívu:


OSUDová POHODA "no.45"... nový díl pořadu s Destiňákama. VIPhost (na telefonu) Tereza Pergnerová...česká moderátorka, herečka, zpěvačka a úžasny Človíček. Studovala konzervatoř, kterou nedokončila. V r.1991 začala pracovat jako servírka v kavárně, kde potkala člověka, který ji nabídl práci v rádiu Golem. Později moderovala hitparádu MC1na České Televizi.
V roce 1994 (do roku 1999) moderovala hitparádu ESO na TV Nova. Její pozdrav "Čágo bélo, šílenci" se pak rozšířil a používal na každém kroku. Teenageři jí milovali, mnozí rodiče nesnášeli. V roce 2004 dostala nabídku od rádia Frekvence1 na pořad "Rande". V televizi Prima moderovala realityshow "Vyvolení". Od roku 2005 moderovala pořad "SMS show" na rádiu Frekvence 1.
VyVolení (2005), VyVolení 2 (2006), VyVolení 3 (2007), a v roce 2004 dostala nabídku od rádia Frekvence 1 moderovat pořad Rande. V roce 2012 moderovala reality show Farma. V roce 2013 dostala nabídku na moderování definitivně poslední řady reality show VyVolení 4 (2013), kterou přijala.
V seriálu "Ordinace v Růžové zahradě"(2011) měla roli Marcely Rosické, nezodpovědné a nezralé matky malého Toníka.

Další účinkování v seriálech a filmech:
2007 Letiště
1994 Akumulátor 1
1994 Žiletky
1992 Hřeben
1991 Discopříběh 2
1990 Jak s Kubou šili všichni čerti
1990 Takmer ružový príbeh (TV film)
1989 Dobrodružství kriminalistiky (TV seriál)
1989 Pasáček a císařova dcera

V současné době je nedílnou součástí charitativního projektu "Mise Nový Domov" na TV Nova.

Další rubriky: Středeční Chvilka Poezie, RádioPozvánky, Dědictví otců a matek, 3Přání na konci...

OSUDová POHODA "no.44"


Vysielané: 18. 10. 2017

Prehrať reláciu z archívu:


OSUDová POHODA "no.44"... další pokračování relace s Destiňákama. VIPhost (na telefonu) Petr Janda...český rockový zpěvák, skladatel, kytarista, majitel nahrávacího studia a vydavatelství. Petr Janda je dlouholetým frontmanem skupiny Olympic, pro kterou složil mnoho hitů; je jednou z největších legend v historii české populární hudby. Zároveň je zasloužilým otcem!
První jeho působení bylo ve skupině Sputnici, kde začínal hrát s kytarou v roce 1959. Pak hrál v skupině Big Beat Quintet (čili B.B.Q.), kde byli jeho partnery Pavel Chrastina a Jan Antonín Pacák. Od roku 1963 hrál v kapele Olympic ve stejnojmenném klubu v Praze, Spálené ulici. V roce 1964 účinkoval se skupinou v pásmu Ondráš podotýká v divadle Semafor. Spolu se skupinou se dostal do nahrávacích studií, na gramofové desky, do rádia a televize, skupina byla podporována časopisem Mladý svět, měla možnost vystupovat v zahraničí. Skupina se zúčastňovala Festivalů politické písně Sokolov. Ve skupině hrál na sólovou kytaru a působil jako skladatel, zpěvák a od druhé poloviny šedesátých let jako vedoucí skupiny.[1]

V letech 1974–1976 se umístil v populární anketě Zlatý slavík časopisu Mladý svět na 8.–10. místě a ještě lépe se umisťovala jím vedená skupina Olympic, když v tehdy velmi populární anketě dokonce dosáhla trojnásobného vítězství v letech 1981–1983 a další tři vítězství získala v letech 1996–1998 v nástupnické soutěži Český slavík.
V počátcích své kariéry hrál Petr Janda na české kytary, zejména na vyhlášený model Jolana Grazioso, který ve světě proslavil George Harrison, člen legendárních The Beatles. Jeho nejslavnější kytarou se stal černý Gibson Les Paul z 50. let, kterého můžeme slyšet na albech z 2. poloviny 70. let a první poloviny 80. let minulého století. Později Janda používal řadu různých kytar, zejména kytary Ibanez a Fender Stratocaster. Co se aparátů týká: většinu své kariéry používal lampové zesilovače Marshall, v posledních letech přešel na lampové aparáty Hughes & Kettner.
Na koncertě Olympic 50 let v O2 areně použil kytaru Ibanez JEM.

www.bestia.cz/olympic/

OSUDová POHODA "no.43"


Vysielané: 11. 10. 2017

Prehrať reláciu z archívu:


OSUDová POHODA "no.43"... další díl pořadu s Destiňákama. VIPhost (na telefonu) Alexandra Hejlová...výtvarnice, malířka, ilustrátorka a šperkařka. Studovala výtvarnictví, keramiku u akademických výtvarníků a sochařů, manželů Hudečkových, byla žačkou akademické malířky Jozefíny Garaiové.
Na začátku dráhy profesionální výtvarnice, malovala obrazy Staré Prahy,které její kariéru v zahraničí odstartovaly.
Radost i utrpení je možné v umění zúročit jenom tehdy, když jsou do hloubky zažité. Ti, co Sandru znají, vědí, jak všechno prožívá naplno. Maluje něžné obrazy romantických vztahů mezi mužem a ženou.
Na jedné z mnoha vernisáží se objevil také galerista z Piccasso Gallery z Washingtonu D.C., kterému se obrazy zalíbily a chtěl je mít ve své galerii.
Sandra používá většinou akrylové barvy.V současné době pracuje hlavně na figurální malbě lehce erotické, dále na dekorativních motivech, např. květiny, tygři, koně ... Maluje také krajinky, západy slunce, hudební témata. Ač není klasický portrétista, v poslední době vytvořila na zakázku pro známé osobnosti portréty. Rozšířila tvorbu o techniku pastelů a malovaného hedvábí. Vystavuje se známými zahraničními umělci. Newyorský kritik si vybral a publikoval v americkém časopise jeden její obraz a napsal o ní, že je impresionista.
V roce 1992 pořádala módní show v Karlových Varech, kterou natočila a dokument o ní promítala americká televize - 8. kanál. Stačí už jen dodat, že její obrazy mají ve svých soukromých sbírkách lidé nejen u nás, ale také v Německu, USA, Kanadě, Slovensku, Itálii. Sandra chystá vernisáž obrazů v Německu, připravuje výstavu v Itálii, díky paní Marii Parové, herečce z Felliniho filmů, bude výstava nainstalována v divadle v Římě. Vyznamenáním pro Sandru bylo, když se v roce 2000 přišli na její výstavu podívat manželé Hudečkovi, kteří ji jako "malou holčičku" učili malovat a řekli ji, že je z ní přesně to, co z ní chtěli mít.
Od roku 2004 se stala také úspěšnou ilustrátorkou. V roce 2006 vydává své obrazy, společně s texty a verši nakladatele, textaře, básníka, zpěváka, scénáristy a režiséra Jindřicha Krause, v knize "Život krásný barvy má". Tato kniha, spolu s nabídkou její tvorby, poputuje do Hollywoodu a do Říma.
Od té doby ilustrovala další knihy, nejznámější je "Kniha o líbání" která obsahuje dvanáct černobílých ilustrací a barevnou obálku.
Svoji uměleckou činnost rozšířila o výrobu ručně malovaných originálních skleněných šperků a módních doplňků.
Získané zkušenosti a zručnosti předává dětem, které pod jejím vedením navštěvují její Dětské kulturní centrum "Hodná teta" v Praze 7, kde již děti od dvou let až do předškolního věku mohou získávat výtvarné a umělecké vzdělání.

Další rubriky: Středeční Chvilka Poezie, RádioPozvánky, Dědictví otců a matek, 3Přání na konci...

www.alexandrahejlova.com/

OSUDová POHODA "no.42"


Vysielané: 04. 10. 2017

Prehrať reláciu z archívu:


OSUDová POHODA "no.42"... nové pokračování relace s Destiňákama. VIPhost (na telefonu) Luboš Xaver Veselý...český moderátor, novinář, spisovatel, příležitostný herec a bývalý hudebník. Je dvojnásobným držitelem prestižní ceny E. E. Kische, za rok 2007 a 2015.

19. 5. 2008 se zapsal do české verze Knihy rekordů, když 24 hodin moderoval talk show "Talkmaraton" v pražském divadle Palace.

Od roku 2002 působí na rádiu Frekvence 1, kde moderoval populární rozhlasovou show "Křížový výslech", odpolední show "Xaver na Frekvenci 1", od roku 2011 pořad "Pressklub".

Od ledna 2015 moderuje pravidelné rozhovory s prezidentem ČR, Milošem Zemanem, v pořadu s názvem "Prezidentský Pressklub".

Knihy:
*Křížový výslech na Frekvenci 1
*Talk maraton
*Jak jsem potkal hubnutí, aneb můj rok s Lindou
*Doživotí
*150 otázek pro Jiřího Paroubka
*Moje Las Vegas
*Jak se těží miliardy
*Politické kauzy

Pořady:
*Xaverkaffe
*Co vy na to, paní Heleno?.
*Xaver live
*Křeslo pro hosta
*Cafe X
*Talk maraton
*Prásk
*Křížový výslech
*Xaver na Frekvenci 1
*Pressklub
*Prezidentský Pressklub
*XTV - Nezávislá internetová televize XTV

Film:
*Cyranův ostrov, 2008 - role agenta KGB
*Jedlíci aneb Sto kilo lásky, 2013 - jedna z hlavních rolí
*Modelky s.r.o., 2014 - krátká role trafikanta

Další rubriky: Středeční Chvilka Poezie, RádioPozvánky, Dědictví otců a matek, 3Přání na konci...
OSUDová POHODA "no.41"


Vysielané: 27. 09. 2017

Prehrať reláciu z archívu:


OSUDová POHODA "no.41"... další díl pořadu s Destiňákama. VIPhost (na telefonu) Josef Bouda...
K hudbě tíhl od dětství. Posudkem učitelky hudby však nebyl na hudební dráhu doporučen. Jeho druhou vášní bylo malování, kterému se věnoval na Základní škole v Křižanovicích u Bučovic a následně i v Bučovicích. Jeho učitelem byl Josef Ambrož a později Miloslav Holásek, který se stal jeho vzorem. Studium na střední uměleckoprůmyslové škole mu uniklo jen o fous. Malování se neúspěchem při tzv. talentových zkouškách přestal věnovat. V roce 2001 zahájil studium na Obchodní akademii v Bučovicích, kde, jak sám říká, prožil i přes záplavu čísel, která k jeho životu pravděpodobně nikdy patřit neměla, jedny z nejkrásnějších let svého dosavadního života. Škola mimo účetnictví, ekonomiku a matematiku nabízela řadu kulturních a společenských vyžití a příležitostí. Poprvé tak student Bouda stanul před publikem v zábavných programech “Třída baví školu“ a reprezentoval školu při vzdělávacích veletrzích. Studium ukončil v roce 2005. Již v době studia pracoval jako brigádník pro Město Bučovice. Moderoval, připravoval reportáže pro městský informační kanál, staral se o údržbu a kulturní program bučovického koupaliště. V roce 2006 dostal příležitost pracovat pro Město Bučovice na odboru kultury. V roce 2012 dokončil studium vyšší odborné školy Veřejně správní akademie Vyškov.
8. 3. 2006, při oslavě Mezinárodního dne žen, poprvé potkává hudebníka Radka Vernera. Od tohoto okamžiku se věnuje své životní lásce - zpěvu, tu veřejněji, tu soukroměji, tu úspěšněji, tu méně úspěšně… Jeho pěvecký projev je jasně formován zpěvákem, který patří k jeho životu od dětství, který je uznáván a obdivován celou rodinou. Pěveckému projevu po čase začíná odpovídat i hlasová poloha a barva. Zlom nastává právě při setkání s Radkem Vernerem. Setkali se dva lidé, kteří se shodli lidsky a zároveň hudebně. Od roku 2006 mají na svém kontě stovky vystoupení, od vystoupení v nádražních hospůdkách, hasičských zbrojnicích nebo v mateřských školkách, přes menší i větší večírky, oslavy, svatby, až k samostatným koncertům letním i vánočním, open air vystoupením (byli předskokany Lucie Bílé), vystoupením na sjezdech rodáků nebo při zahajovacích večírcích lázeňských sezón hotelů, účastnili se rovněž různých městských slavností, plesů a festivalů. Dnes je jádro, které tvoří Radek Verner a Josef Bouda, u spousty hudebních projektů rozšiřováno o další hudebníky. Mezi nimi má významné místo skladatel, zpěvák a kytarista Martin Ledvina.

Jak vzniklo K.G.R. Morava
Projekt Karel Gott revival Morava vznikl spojením Josef Boudy a Radka Vernera jako pocta mimořádné hudební osobnosti, která reprezentuje dříve československou, v současnosti českou vlajku a je možné ji postavit na úroveň zahraničních ikon populární hudby jako je Elvis Presley, Tom Jones nebo Frank Sinatra. Jedná se samozřejmě o Karla Gotta. „Něvěřím v to, že jde upřímně a s úspěchem předávat publiku něco z projevu interpreta, jehož jméno je dnes vlastně exkluzivní značkou a zárukou něčeho mimořádného, bez toho, abyste ho neměl obrovsky rád. Publikum velmi snadno a rychle rozpozná, kdy se pro hudební projekt rozhodnete z nějakého kalkulu. Konkrétně Karel Gott není otázkou nějaké schopnosti karikovat nebo náhodné, někdy domnělé hlasové podobnosti. Karel Gott je otázkou životního postoje a stylu a především lásky k lidem, lásky k publiku,“ říká Josef Bouda.

www.karelgottrevivalmorava.com/

Další rubriky: Středeční Chvilka Poezie, RádioPozvánky, Dědictví otců a matek, 3Přání na konci...
OSUDová POHODA "no.40"


Vysielané: 20. 09. 2017

Prehrať reláciu z archívu:


OSUDová POHODA "no.40"... nové pokračování relace s Destiňákama. VIPhost (na telefonu) Marian Vojtko...
Své muzikálové působení započal dílem S. Sondheime "Little Night Music". Během studií úspěšně absolvoval konkurz na Svobodův muzikál "Dracula", kde v prvním i druhém uvedení, zpíval role Kněze a Stevena. Ve slovenském nastudování Landova muzikálu "Krysař" ztvárnil titulní roli "Krysaře" a v "Pomádě" roli Anděla. Úspěch na pražské muzikálové scéně mu poprvé přinesla alternace titulní role "Hraběte Monte Crista" ve stejnojmenném muzikálu Karla Svobody.
V divadlech Broadway a Hybernia vystupoval v muzikálech "Kleopatra" (Caesar a Marcus Antonius),Tři mušketýři (Kardinál Richelieu, Athos), "Angelika" (Joffrey de Peyrac), "Mona Lisa" (Leonardo da Vinci). V posledním muzikálu Karla Svobody "Golem", si zahrál roli Štěpána Skotnici, v obnovené premiéře muzikálu "Dracula", pak ztvárnil hlavní roli krvelačného hraběte. Od února 2010 vystupoval v hlavní roli velkolepého muzikálu Zdeňka Bartáka "Baron Prášil" v Divadle Hybernia. Za roli Barona Prášila získal Cenu Thálie 2010.
Největší úspěch mu však zatím přinesla hlavní dvojrole v broadwayském muzikálu "Jekyll & Hyde" od skladatele Franka Wildhorna, uváděném v Hudebním divadle Karlín. Samotný autor označil Mariana Vojtka, jako jednoho z nejlepších představitelů této dvojrole na světě.
Marian Vojtko je ovšem dlouhodobě aktivní také na operní scéně. Do jeho repertoáru patří role Rossiniho Almavivy (Lazebník sevillský), Handlův Xerxes, Janáčkův baron Adolf (Pořátek románu), Pucciniho Pang (Turandot) a další tenorové party. V pražské Státní opeře ztvárnil roli Víta v opeře La Roulette. Koncertoval v Anglii, Portugalsku, Nizozemí či Německu.
V letech 2000-2010 působil jako host v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, a to v Mozartových operách "Cosi fan Tutte" (Ondra), "Potrestaný prostopášník aneb Don Giovanni" (Don Ottavio) a "Kouzelná flétna" (Tamino). V témže divadle vystupoval i v roli Christiana v opeře "Cyrano de Bergerac", uváděné zde ve francouzštině nebo také ve světové premiéře italské opery Fillipa Zignate Il sofio delle fate (Dech dobrých víl), uváděné taktéž v originále.
Svou uměleckou všestrannost Marian prezentuje ve slavné operetě Emmericha Kálmána "Čardášová princezna", úspěšně uváděné Hudebním divadlem Karlín. V hlavní mužské roli knížete Edwina se Marian Vojtko představuje jako výborný zpěvák, herec i tanečník. Od září 2009 přibírá do repertoáru další operetní roli, a to hraběte Bola Baraňského z operety Oskara Nedbala "Polská krev". Tuto roli ztvárňuje od března 2014 také v Janáčkově divadle v Brně.
V současné době vystupuje jako Král upírů Kelo v muzikálu "Klíč králů", v muzikálu "Casanova" ztvárňuje roli hraběte Valdštejna a v muzikálu Mata Hari ho můžete vidět v roli McLeoda.

V Hudebním divadle Karlín účinkoval v roli Radamese v muzikálu "Aida" a od ledna 2013 vystupuje jako poručík Champlatreux v operetě "Mam´zell Nitouche".
V Goja Music Hall jste ho mohli vidět v hlavní roli Jeana Valjeana v muzikálu LES MISÉRABLES – BÍDNÍCI. V současné době zde vystupuje jako Fantom ve světovém muzikálu "FANTOM OPERY", který měl v České republice premiéru na podzim 2014.

Na podzim 2008 započal svou sólovou dráhu úspěšným koncertem v Divadle Hybernia, jehož záznam vysílala také Česká televize.Další solové koncerty se konaly v květnu 2013, v prosinci 2012, dubnu 2012, prosinci 2009 a 2010 v divadlech Broadway a Hybernia. Již 7. sólový koncert se uskutečnil 22. 10. 2013 v divadle U2 v Uhříněvsi.

V listopadu 2010 vyšlo Marianovo první sólové CD, na kterém spojuje populární písně, operní i muzikálové hity. CD je prodáváno v kompletu s DVD se záznamem prvního sólového koncertu v Divadle Hybernia.
Další rubriky: Středeční Chvilka Poezie, RádioPozvánky, Dědictví otců a matek, 3Přání na konci...

www.marianvojtko.com
OSUDová POHODA "no.39" SPECIÁL


Vysielané: 06. 09. 2017

Prehrať reláciu z archívu:


OSUDová POHODA "no.39" SPECIÁL... další díl pořadu s Destiňákama. VIPhost (osobně naživo) Jaroslava Brokešová/Jarka Broki, YouTuberka/vlogerka a supeeer člobrďa, PODRUHÉ ve vysílání...

Další rubriky: Středeční Chvilka Poezie, RádioPozvánky, Dědictví otců a matek, 3Přání na konci...

Relácia: Osudová Pohoda
Dátum vysielania: 06.09.2017

Další rubriky: Středeční Chvilka Poezie, RádioPozvánky, Dědictví otců a matek, 3Přání na konci...
OSUDová POHODA "no.38"


Vysielané: 30. 08. 2017

Prehrať reláciu z archívu:


OSUDová POHODA "no.38"... nové pokračování relace s Destiňákama. VIPhost (na telefonu) Linda Finková...absolvovala obor populární zpěv na Pražské státní konzervatoři Antonína Dvořáka. Zpívala s kapelou K. Vágnera a H. Zagorové, s J. Ledeckým, V. Čokem, s bigbendem F. Slováčka a s Dan Kohout bandem. Nazpívala píseň v kampani proti AIDS, hostovala na mnoha albech a věnuje se především studiové práci. Věnuje se také dabingu.

Dělá také pěveckou koučku v show "Tvoje tvář má známý hlas".

Divadelní role/Muzikály:
451° FAHRENHEITA (Mildred)
Dracula (Nymfa a Adriana)
Tři mušketýři (Mylada)
Kleopatra (Fulvie)
Tajemství (Kamila)
Golem (Mariana)
Diskografie
Angelika (2008)
Golem (2008)
Krysař (2008)

Filmové a televizní role:
2016 Hvězdná párty
Tvoje tvář má známý hlas
2015 Poslední zhasne Vedlejší role
2013 Sejdeme se na
2012 Drzá Diana
Hlas Česko Slovenska
2011 To dáš!
2010 Prostři pro tři
VIP zprávy
2008 TOP STAR magazín
1999 Banánové rybičky
1998 Nikdo není dokonalý
1986 Plaváček Sudička

Dabing:
2014 Rio 2
2014 Včelka Mája
2012 Lorax
1998 Život Brouka

Další rubriky: Středeční Chvilka Poezie, RádioPozvánky, Dědictví otců a matek, 3Přání na konci...
OSUDová POHODA "no.37"


Vysielané: 23. 08. 2017

Prehrať reláciu z archívu:


OSUDová POHODA "no.37"... další díl pořadu s Destiňákama. VIPhost (imaginárně) Krajanské Centrum TATRAN... pořadatel a organizátor akce "Slovenský Víkend - Bielava 2017"
Destiňáci moooc THANKují jménem svým, VŠEM kolegům za úžasnou spolupráci a jménem Krajanského Centra TATRAN, taky VŠEM návštěvníkům za hojnou účast ;-) ;-)

Další rubriky: Středeční Chvilka Poezie, RádioPozvánky, Dědictví otců a matek, 3Přání na konci...
OSUDová POHODA "no.36" SPECIÁL


Vysielané: 09. 08. 2017

Prehrať reláciu z archívu:


OSUDová POHODA "no.36" SPECIÁL... nové pokračování relace s Destiňákama. VIPhost (osobně naživo) a NARUBY. Palo Drapák PODRUHÉ, dnes jako moderátor...

Další rubriky: Středeční Chvilka Poezie, RádioPozvánky, Dědictví otců a matek, 3Přání na konci...

Strana: 1 2 3 4 5 »


Centrum / Rádio
773.512.6445


Prihlásenie

E-mail:
Heslo:
» Registrovať
» Zabudnuté hesloStiahnite si teraz novú aplikáciu
Krajanské Centrum Tatran
pre iOS a Android

Všetko čo potrebujete v USA pod jednou strechou!

Google Play  Apple iTunes
Aplikacia

TV JOJ

Immigracny Pravnik v USA