Niečo o nás

Rádio

Naši krajania snívali 60 rokov, že sa aj našej komunite podarí založiť a počúvať v USA alebo v Kanade svoje, aj keď nepravidelné, rozhlasové vysielanie. Poľská komunita vysiela viac ako 35 rokov skoro vo všetkých veľkých mestách v USA a Kanade. Boli pokusy, keď v mestách ako Chicago alebo New York sa krajania pokúšali vysielať pár hodín denne lokálne..

Krajanské rádio je prvé rádio v histórii, ktoré vďaka technológiám a internetu (mobilným aplikáciám) je možné prakticky počúvať kdekoľvek a kedykoľvek na svete. Naše živé vysielanie nie je pravidelné, preto sledujte stránku - či počúvajte naše vyrobené programy kedykoľvek v archíve.

Sme Slováci a Česi žijúci v USA a Kanade a dobrovoľne pripravujeme a editujeme stránku KrajanskeCentrum, bez nároku na akýkoľvek honorár. Všetko robíme vo voľnom čase a snažíme sa Vám ponúknuť dôležité informácie, našu hudbu a priestor pre Vás.


Budeme radi, keď budete naše myšlienky podporovať a šíriť ďalej, prípadne sa pridáte k nám!
Komunitné centrum

Slovenské krajanské a komunitné centrum a Kostol začali Slováci budovať v Chicagu v roku 1927. Pozrite si unikátne video. Budova a škola slúži dodnes (veľmi kvalitná stavba našich šikovných slovenských majstrov murárov). V súčasnosti j plne funkčný slovenský Kostol, slovenská škola a Krajanské komunitné rádio, ktoré sa nachádza v našom objekte. Ste vítaní!
Slovenská škola

Pravidelné vyučovanie detí narodených v USA (ale aj mimo) v slovenskom jazyku. Viac info v letáku alebo na čísle: 708.655.6464


Leták Slovenskej školy
Po kliknutí sa zväčší
Centrum / Rádio
773.512.6445


Prihlásenie

E-mail:
Heslo:
» Registrovať
» Zabudnuté hesloStiahnite si teraz novú aplikáciu
Krajanské Centrum Tatran
pre iOS a Android

Všetko čo potrebujete v USA pod jednou strechou!

Google Play  Apple iTunes
Aplikacia

TV JOJ

Immigracny Pravnik v USA