Odporúčame: Na svet prichadza dalsich 50 kusov Cobra 427


Na svet prichadza dalsich 50 kusov Cobra 427Shelby Cobra 427 vzniká v malých sériách už od roku 1962. Americký podnik pripravuje 50 kusovú špeciálnu edíciu
Od 13. januára tohto roka môžu zákazníci – nadšenci opäť objednávať roadster Shelby Cobra 427. Pri príležitosti 50. výročia legendárneho modelu v dielňach Shelby American vznikne špeciálnych 50 kusov.
Všetky autá zídu z výrobných liniek so sériovým číslom v rozsahu CSX4550 až CSX4599 a plaketou označujúcou poradie vyrobeného kusu - 1/50 a pod.
Obmedzená séria modelu Shelby Cobra 427 môže disponovať celohliníkovou karosériou alebo karosériou vyrobenou zo sklolaminátu.
Hliníkové karosérie budú k dispozícii ako celoleštená karoséria s pruhmi aj bez nich alebo na modro lakovaná karoséria. Cena hliníkovej verzie začína na hranici 180-tisíc amerických dolárov.
Sklolaminátová verzia Cobry 427 bude dostupná len s modrým lakovaním, no je výrazne lacnejšia – 118-tisíc USD.
Cena však nezahŕňa motor ani prevodovku. Zákazníci si môžu vyberať z motorov Ford V8 so zdvihovým objemom od 4,2 do 7 litrov.
Netreba zabúdať, že Shelby Cobra 427 nie je rodený Američan. Korene siahajú do Británie a model Cobra vyrábala aj vyrába firma AC Cars. Carol Shelby do podniku prispel v roku 1961 najprv menšími úpravami, no hlavne inštaláciou veľkého 4,2-litrového motora.
Cieľom bolo zvýšiť konkurencie schopnosť Cobry na úroveň vtedajšieho Chevroletu Corvette a neskôr, po ďalšom zväčšení motora, aj európskeho Ferrari.
V súčasnosti sú spoločnosti AC Automotive a Shelby American dva nezávislé podniky.
Zdroj : Facebook.com


Centrum / Rádio
773.512.6445


Prihlásenie

E-mail:
Heslo:
» Registrovať
» Zabudnuté hesloStiahnite si teraz novú aplikáciu
Krajanské Centrum Tatran
pre iOS a Android

Všetko čo potrebujete v USA pod jednou strechou!

Google Play  Apple iTunes
Aplikacia

TV JOJ

Immigracny Pravnik v USA