Odporúčame: Kali, Peter Pann a Peter Bič Project podporia slovenskú komunitu v Chicagu!

Kali, Peter Pann a Peter Bič Project podporia slovenskú komunitu v Chicagu!Už 11. júla sa má slovenská komunita v americkom Chicagu na čo tešiť! Do tohto takmer 3-miliónového mesta totiž zavíta silná výprava slovenských umelcov v zložení Kali, Peter Pann a Peter Bič Project s úmyslom podporiť Slovákov žijúcich práve na brehu Michiganského jazera. Benefičná udalosť, ktorá sa svojím rozsahom zaradí medzi najväčšie tohtoročné akcie svojho druhu, má okrem iného v pozadí aj spleť zaujímavých a pozoruhodných súvislostí. Highlife.sk ti preto prináša exkluzívny pohľad na zákulisie tejto dôkladne pripravovanej akcie, ktorá nesie so sebou príznačný slogan: “Východ prichádza na Západ”!Do USA teda cestujú najdôležitejší zástupcovia Kali Records a Peter Bič Project. Tieto navonok odlišné zoskupenia majú však k sebe bližšie ako by sa na prvý pohľad zdalo. Ak sleduješ aktivity jedných či druhých, tak možno vieš, že ich cesty sa spojili pri pomoci bratom Damiánovi a Martinovi, ktorí trpia Wilsonovou chorobou, spôsobujúcou nepríjemné problémy s pečeňou, mozgom a svalstvom. Ich sestra Mirka hľadala možnosť ako im pomôcť získať prostriedky na unikátnu liečbu a tak sa v rámci dobrej veci zoznámila aj s dvomi rôznymi partiami hudobníkov. Tieto tri tábory dali hlavy dohromady a vzišla z nich skladba Wanna Live, ktorá má za cieľ podporiť tých, ktorí to potrebujú.

“Hudba je veľmi silný liek. Vie pomôcť, povzbudiť, a to hlavne po psychickej stránke – to je často to najdôležitejšie. Skladbu Wanna Live sme robili presne s týmto cieľom, aby sme povzbudili Damiána a Martina. Postupom času sme si však uvedomili, že sa v nej môžu nájsť úplne všetci, ktorí to potrebujú, čo sa nám aj potvrdilo na koncertoch a v správach, ktoré nám ľudia posielajú.” – Peter Bič
Svoj plán teda splnili všetky tri strany tohto ambiciózneho trojuholníka, čo sa teda stalo, že idú v rovnakom zložení do ďalšieho projektu? “Pamätám si, keď Kali povedal jednu krásnu vec – hudba ľudí spája. Mal pravdu, pretože nás hudba spojila a vďaka môjmu projektu pre bratov sa podarilo diagnostikovať túto chorobu vo včasnom štádiu niekoľkým pacientom, s ktorými som v kontakte. Ja tvrdím, že žiadne stretnutie nie je náhodné. Ani toto naše spojenie nie je náhodné, preto sme sa rozhodli spolu pokračovať,” ozrejmila pre highlife.sk ambiciózna Mirka, ktorá bola iniciátorkou celého amerického “výletu” s názvom Wanna Live.

Ten si kladie za úlohu priniesť našej komunite v štáte Illinois znova pocit rodnej zeme. Tým to však nekončí – ba naopak, len začína! Prostriedky vyťažené z benefičného koncertu budú slúžiť na rozvoj Krajanského centra a slovenskej školy v USA. Na prvý pohľad to teda vyzerá ako pekný promo-výlet, no podstata celej akcie má teda hlbšie korene, ktoré sú zapustené s tými najlepšími úmyslami.

“Wanna Live je pre mňa srdcová záležitosť, takže som rada, že do Chicaga ideme práve v tomto zložení. Tiež som nadšená, že ma ľudia z USA oslovili a môžem to nazvať takým mojím projektom. V pláne máme totiž aj ďalšie zastávky v USA,” dodala sympatická tmavovláska zdôrazňujúc náročnosť organizovania akcie takéhoto charakteru.

“Je pravdou, že je to veľmi náročné, keďže so Slovákmi riešim potrebné veci počas dňa a naopak s kontaktnými osobami v zámorí ich kvôli časovému posunu väčšinou konzultujeme po nociach. Ide to síce na úkor voľného času a rodiny, ale verím, že výsledok, ktorý chceme dosiahnuť, bude stáť za to a naši krajania v Chicagu pocítia, že aj doma na nich myslíme,” uzavrela s úsmevom Mirka.Z pokračovania spolupráce neskrýval radosť ani producent Peter Pann: “Tým, že Peter Bič Project som si išiel už od ich prvého singlu ma táto spolupráca naozaj nadchla. Lebo je sen, že keď niekoho uznávaš, ideš si ich tvorbu a zrazu máte spoločný projekt, spoznáš tých ľudí a stretneš sa v jednom štúdiu,” povedal výborne naladený Mako, ktorý sa už do Chicaga teší, keďže túto akciu považuje za výzvu, no zároveň priznal, že má “haluze”, keďže tak dlho ešte neletel a bude sa musieť popasovať aj so svojou lámanou angličtinou. Tak čo Mako, sprechen sie anglicky? : -)

Na druhej strane, jeho parťák Kali pôsobí pred cestou do zámoria absolútne pokojne: “Ako výzvu to moc neberiem, samozrejme sa z toho teším, ale samotný koncert bude prebiehať ako hocikde inde, čiže keď budem stáť na pódiu, tak nebudem myslieť na to, že som v Chicagu. Do môjho portfólia je to však veľké plus,” dodal bratislavský raper.Organizátori, Kali, Peter Pann, Peter Bič Project i americkí Slováci sa však už nevedia dočkať tejto akcie, ktorá odštartuje rozsiahlu pomoc našej zahraničnej komunite. Za všetkých, ktorí cestujú za oceán, to výstižne zhrnul Peter Bič: “Už nevieme dočkať, ľudí v Chicagu čaká skvelá show, tak nech si ju nenechajú ujsť!”

Každá jedna stavba stojí na základoch, tak ako naša budúcnosť je celá o nápadoch – treba pevne chytiť veslá, aby si bol za vodou, lebo mať iba sen nestačí ani náhodou!” – Kali

Centrum / Rádio
773.512.6445

Prihlásenie

E-mail:
Heslo:
» Registrovať
» Zabudnuté heslo

Stiahnite si teraz novú aplikáciu
Krajanské Centrum Tatran
pre iOS a Android

Všetko čo potrebujete v USA pod jednou strechou!

Google Play  Apple iTunes

Aplikacia

TV JOJ

Immigracny Pravnik v USA